از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

قهوه جوش مسی سایز ۱


Copper Turkish Coffee Pot Size 1

ناموجود 0.0

قهوه جوش مسی سایز ۱ ساخت ایران بوده و لایه داخلی آن برای محافظت از اکسیداسیون مس، قلع اندود شده است.

ناموجود

درباره قهوه جوش مسی سایز ۱ بیشتر بدانید ...

بزرگترین عامل تندرستی، غذا است و برای آن که سالم باشیم باید به ارزش تغذیه ای، کیفیت و طعم غذای خود توجه نماییم و از همه مهمتر آن که به کیفیت ظرفی که در آن غذا را طبخ می کنیم هم به اندازه کیفیت ماده غذایی اهمیت دهیم.

ظروف مسی از دیر باز به دلیل قلع اندود شدن سطح داخلی آن، جهت طبخ هر گونه غذا مناسب بوده و در واقع حکما به دلیل حل شدن قلع در غذا، آن را دافع بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان میدانستند. بسیاری از آشپزهای حرفه ای، ظروف مسی را انتخاب می کنند زیرا مس بهترین رسانای حرارت بوده و بسیار سریع و یک نواخت داغ می شود. پخت غذا در ظروف مسی باعث طول عمر مفید وسلامتی جسمی مخصوصا برای خانم ها می باشد. کمبود مس باعث کمردرد می شود. اگر دیسک جایی برای قرار گرفتن نداشته باشد مهره ها نازک می شوند. غذای چرب در ظروف مسی نگه داری نشود. خاصیت انتقال گرما در آن ها عالی بوده و برای تهیه انواع مربا و سس بسیار مناسب هستند. مربایی که در مس درست میشود، رنگ و لعاب دیگری دارد. قابلمه مسی باعث می شود رنگ میوه برای مربا بسیار زنده، شفاف و بلوری شود وترکیبابتی از مس که داخل شهد مربا می شود معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می برند، داشتن یک دست بند مسی را توصیه می کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون های مسی در خون ذکر می کنند که با تماس دست بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می شود. کمبود یون مس باعث می شود شما دائما احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت و مدام دهن دره کند.

توجه داشته باشید که به روی سطح قلع موجود در ظروف مسی، پس از استفاده مکرر لکه های سیاه رنگی نمایان می شود که این به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی است که از تماس قلع با مایع ظرفشویی ایجاد می شود و جای هیچگونه نگرانی برای سلامتی شخص مصرف کننده نیست. لذا جهت طولانی کردن عمر ظروف خود و تمیز کردن نسبی این لکه می توانید سطح داخلی ظروف راباخاکستر و پودر ظرفشویی با اسکاج نرم بشویید. و از کشیدن هرگونه سیم ظرف شویی جداً خودداری نمایید. خوب است بدانید در صورت از بین رفتن سفیدی داخل ظروف و ظاهر شدن قرمزی مس، پخت برنج و شیرینی جات بلا مانع بوده و تنها از طبخ غذاهای ترش خودداری نمایید. لازم به ذکر است سطح بیرونی ظروف مسی بر اثر حرارت کدر می شود که برای براق کردن آن میتوانید از خمیر های جلا سنج استفاده نمایید. بسیاری از پزشکان و حکمای ایرانی معتقدند استفاده از ظروف مسی قلع اندود شده و ظروف برنجی، شما را از مصرف بسیاری از دارو ها بی نیاز می کند. اگر میخواهید لکه ای را از روی ظروف مسی پاک کنید، روی آن یک برش پیاز بمالید تا راحت تر تمیز شود. ظروف مسی را هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد و باید آنها را بعد از شستن بلا فاصله خشک کرد. برای سرخ کردن بهتر است از ظروف مسی و آهنی استفاده نشود؛ زیرا روند تخریب روغن را تسریع می کنند. به جز لیمو و نمک، برای از بین بردن لکه ها و درخشندگی هر چه بیشتر ظروف مسی می توان از پولیش مس استفاده کرد.

  ویژگی

  • نوع قهوه جوش ترک
  • جنس مس
  • ابعاد ۸ × ۸ ×۷.۵ سانتی متر
  • حجم ۲۵۰ میلی لیتر